Tynk japoński

Tynki japońskie to doskonały sposób na to, aby ściany Twojego domu uzyskały niepowtarzalny wygląd. W naszym serwisie znajdą Państwo opisy oraz zdjęcia najbardziej popularnych tynków ozdobnych na naszym rynku. Zapraszamy serdecznie

Tynk japoński - Orient na Twoich ścianach


Jednym z najbardziej popularnych materiałów, który jest stosowany w budownictwie wykończeniowym to tynk japoński. Ten rodzaj materiału dzięki doskonałej jakości można nakładać zarówno na ściany jak i na sufit.

Cechą charakterystyczną, którą wyróżniają się tynki japońskie jest to, iż w swej pierwotnej formie były produkowane z włókien jedwabiu. Dziś to działanie zostało zaniechane, bowiem tynk japoński jest szeroko produkowany z zastosowaniem piasku kwarcowego. Dodatkowo do jego struktury dodawane są kolorowe nabłyszczające włókna, płytki miki, co sprawia, że ma naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Różnorodność składników, jaka to zawarta jest w asortymencie tym sprawia, że mogą być stosowane do wszelkiego typu pomieszczeń, zarówno do mieszkań prywatnych, jak i biur, czy też restauracji. Tynki dekoracyjne japońskie stają się w Polsce coraz bardziej popularne.

Tynki dekoracyjne - jak nakładać ?Tynk japoński - cena

tynk japoński

Oczywiście wybierając tynk japoński - cena zazwyczaj odgrywa główną rolę. Dzieje się tak, dlatego, że to wykończenie ścian jest stosunkowo drogie, dlatego pozwolić sobie mogą na nie tylko nieliczni. Z kolei wyjaśniając pojęcie tynku japońskiego musimy powiedzieć, ze jest to po prostu materiał występujący pomiędzy tynkiem a tapetą. Taka sytuacja sprawia, że tynk japoński często zwany jest, tapetą natryskową.

Tynki japońskie produkowane są z w pełni naturalnych składników. To sprawia, że do produkcji używa się bawełny, jedwabiu a także dobrej, jakości włókien mineralnych. Tego typu tynki japońskie są najczęściej produkowane w postaci suchych mieszanek. Cechą charakterystyczną, która je wyróżnia, spośród innych materiałów tego typu jest fakt, ze nanosi się je z użyciem specjalnych pistoletów natryskowych.

Zabezpiecz tynk... lakierem

Tynk japoński ma bardzo wiele zalet i walorów, dlatego jest chętnie stosowany. Po jego nałożeniu powierzchnię pokrywa się lakierem bezbarwnym. Jest to ważna zasada, bowiem lakier zabezpiecza tynk przed wilgocią oraz nadmiernym wchłanianiem brudu. Cechą charakterystyczną, którą wyróżnia się tynk japoński jest to, że doskonale nadaje się on do nałożenia na nierówne ściany. Zapraszamy również do przeczytania informacji o tynkach ozdobnych - tynki ozdobne.
KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ DO POCZĄTKU