Tynk mozaikowy

Tynki mozaikowe to doskonały sposób na to, aby ściany Twojego domu uzyskały niepowtarzalny wygląd. W naszym serwisie znajdą Państwo opisy oraz zdjęcia najbardziej popularnych tynków ozdobnych na naszym rynku. Zapraszamy serdecznie

Tynk mozaikowy - Odwaga wypisana na ścianach


Tynk mozaikowy służy nam najczęściej do wykonywania dekoracyjnych, ale także i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich. Tynki mozaikowe mają do spełnienia bardzo ważną funkcję, bowiem spełniają rolę ostatniej warstwy wykończeniowej, a tym samym wykonuje się je metodą lekką – mokrą.

Produkowane dziś na rynku tynki mozaikowe posiadają bardzo szeroką paletę barw. Kolory te oparte są na doskonale dobranym kruszywie, które to wcześniej jest barwione. To sprawia, że tynk mozaikowy pozwala na uzyskanie efektownych oraz ozdobnych wykończeń potencjalnej powierzchni.

Określając właściwości, którymi to charakteryzują się tynki mozaikowe, powiedzieć musimy, że jest to gotowa do zastosowania masa tynkarska, która powstaje głównie na bazie wodnej dyspersji polimerowej. Każdy tynk mozaikowy cechuje się bardzo dużą przyczepnością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne, a także trwałością kolorów. Oprócz tego zaletą jest też to, że bardzo łatwo można go myć, przez co wciąż sprawia wrażenie nowego.

Tynki dekoracyjne - jak nakładać ?Zwróć uwagę na skład tynków

Kupując tynk mozaikowy musimy zwrócić uwagę na jego właściwości, skład chemiczny, ale także i na cenę produktu. Dzieje się tak, dlatego, ze cena tynku mozaikowego cena jest bardzo różnorodna. Zależeć może ona od pojemności opakowania, a także od prestiżu producenta tynku. W dużym stopniu cena tynku zależy także od jego jakości. Tynk mozaikowy to jeden z najpopularniejszych rodzajów grupy tynków zwanej: "tynki dekoracyjne". Potem jest już tylko tynk strukturalny oraz inne rodzaje tynków.

Przechowywanie tynków - istotne uwagi

tynk mozaikowy

W chwili, kiedy pracę mamy zamiar rozpocząć w nieco późniejszym okresie musimy zwrócić uwagę na przechowywanie tynku. Jest to istotne, dlatego, ze produkt ten możemy jedynie przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, w miejscu gdzie temperatura nie spada poniżej 5 stopni Celsjusza.

Produkt ten ma bardzo wiele zalet i walorów, co sprawia, że jest bardzo często wykorzystywany w pracach budowlanych. Przede wszystkim nie stwarza on żadnych zagrożeń zdrowotnych dla człowieka, bowiem nie zawiera w sobie składników żrących. Oczywiście przed produktem, jakim jest tynk mozaikowy należy chronić dzieci, a także unikać, aby preparat zanieczyścił naszą skórę i oczy.
KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ DO POCZĄTKU