Tynk strukturalny

Tynki strukturalne to doskonały sposób na to, aby ściany Twojego domu uzyskały niepowtarzalny wygląd. W naszym serwisie znajdą Państwo opisy oraz zdjęcia najbardziej popularnych tynków ozdobnych na naszym rynku. Zapraszamy serdecznie

Tynk strukturalny - Zadbaj o strukturę Twoich ścian


Innowacyjne materiały, służące do tynkowania zarówno powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych określane są, jako tynk strukturalny. Dzięki temu, że są one produkowane z wysokiej jakości materiałów i substancji ułatwiają szybkie wykończenie wszelkiego typu ścian. Dziś istnieje kilka rodzajów wedle, których podzielone są tynki dekoracyjne, co sprawia, że możemy stosować je na ścianach cementowych, gipsowych a nawet drewnianych.

Bardzo często zdarza się, że budując i wykańczając dom niewielką ilość czasu poświęcamy elewacjom. Dzieje się tak, dlatego, ze uważamy, iż urządzenie mieszkania jest punktem ważniejszym, aniżeli wybór materiału, którym jest tynk strukturalny. Nie jest to rozsądne podejście, bowiem tynk strukturalny ma ogromny wpływ na to jak prezentuje się nasz dom. Jeśli tynki strukturalne, jakich użyliśmy są odpowiednio dobrane, wówczas nasz dom w każdych warunkach wygląda estetycznie oraz stanowi dla nas doskonałą wizytówkę. Dodatkowo tynki strukturalne dają naszym ścianom znakomitą ochronę, a dzieje się tak, ponieważ zabezpieczają one mieszkanie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych a także przed wszelkiego typu uszkodzeniami mechanicznymi.

Tynki dekoracyjne - jak nakładać ?Tynki strukturalne

tynk strukturalny

Produkowane dziś tynki są wysokiej jakości, co sprawia, że znakomicie poprawiają właściwości termoizolacyjne całego budynku. Standardowym produktem w tej kategorii jest tynk cementowo-polimerowy. Niestety cena tego tynku strukturalnego jest nadal stosunkowo wysoka dla przeciętnego Polaka, jednakże cechuje się on bardzo wysoką jakością, co daje mu naprawdę duże możliwości wykończeniowe. Materiał ten najczęściej służyć może do wygładzania oraz uszlachetniania wszelkich ścian, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzieje się tak, dlatego, że zaprawa ta jest elastyczna, a także mrozoodporna. Mieszanka ta wyróżnia się posiadaniem w swej zawartości cementu oraz wypełniaczy mineralnych. Dodatkowo istnieją tutaj środki modyfikujące, które to gwarantują, że tynk doskonale i trwale przylega do podłoży takich jak beton, czy też cegła, a nawet drewno. Tynk strukturalny można, więc używać niezależnie z jakim podłożem mamy do czynienia. Zapraszamy również do przeczytania czym jest tynk japoński.
KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ DO POCZĄTKU