Tynk ozdobny

Tynki ozdobne to doskonały sposób na to, aby ściany Twojego domu uzyskały niepowtarzalny wygląd. W naszym serwisie znajdą Państwo opisy oraz zdjęcia najbardziej popularnych tynków ozdobnych na naszym rynku. Zapraszamy serdecznie

Tynki ozdobne - Ozdób swoje ściany według swojego gustu


Jeśli chcemy wyjaśnić pojęcie, którym to są tynki ozdobne musimy powiedzieć, ze jest to po prostu warstwa zaprawy, bądź też gipsu, która służy głównie do pokrycie powierzchni ścian oraz sufitów. Obecnie produkowane tynki ozdobne można stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jednym z głównych zadań, którym to wyróżnia się tynk ozdobny jest fakt, że ma on zabezpieczać daną powierzchnię przed uszkodzeniami o charakterze mechanicznym, bądź też szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Oprócz tego tynk ozdobny doskonale nadaje się po to, aby nadać budynkom piękny oraz estetyczny wygląd. Bardzo często tego typu tynki ozdobne wewnętrzne stosuje się, jako warstwę podkładową. Dzieje się tak, dlatego, ze dzięki ich zastosowaniu możemy doskonale wyrównać podłoże w celu położenia na nim płytek, czy też płyt styropianowych.

Tynki dekoracyjne - jak nakładać ?Tynki ozdobne zewnętrzne i wewnętrzne

tynki ozdobne

Najczęściej tynki ozdobne wykonywane są w sposób jednowarstwowy, kiedy mamy do czynienia z pomieszczeniem będącym w stanie surowym, bądź też sposób dwuwarstwowy, który sprawia, że zwiększa się, jakość i atrakcyjność wnętrza. Obecnie produkowane na rynku budowlanym tynki można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Oprócz tego wszelkiego typu tynk ozdobny dzieli się ze względu, na jakość oraz jego technikę wykonania. Możemy, więc tutaj rozróżnić tynki ozdobne zwykłe, szlachetne a także specjalne. Dodatkowo możemy kwalifikować je też wedle techniki wykonywania, co sprawia, że mamy do czynienia z tynkami ręcznymi oraz mechanicznymi. W tynkach ozdobnych wyróżniamy także te, jakie to noszą nazwę szlachetnych. Występuje tutaj na przykład sztablatura, czyli tynk stworzony z wapienia gipsowego.

Kraterowane, czesane...

Z kolei imitacją marmuru jest stiuk, a gotowe odlewy dekoracyjne możemy wykonywać za pomocą sztukaterii. Tynki ozdobne mogą być także nakrapiane, obrabiane, narzucane, czy też kraterowane i czesane.Ogromna różnorodność, jaka wykazują się tynki ozdobne sprawia, ze są chętnie wybieranym asortymentem do wykończenia mieszkań, bowiem każdy klient znajdzie ten rodzaj, jaki to najbardziej mu odpowiada. Polecamy również tynki maszynowe.
KLIKNIJ, ABY WRÓCIĆ DO POCZĄTKU